Tillsammans utvecklar vi föreningslivet i Hässleholm!

Vi vill fortsätta att utveckla tidningen Allt om Hässleholm och ge alla er läsare en ännu bätt re och matnyttigare tidning. Vi vill också tillsammans med er läsare utveckla föreningslivet i Hässleholm.
Vi vill utveckla föreningssidorna i tidningen. Idag minskar engagemanget i våra föreningar till följd av att rekryteringen av unga människor minskar. Många av dem fastnar i en digital värld. Detta vill vi tillsammans med er läsare ändra på. Vi vill skapa föreningssidor i tidningen som berättar och belyser om våra olika föreningar, och därigenom ökar attraktionskraften hos föreningslivet.
Vi tackar och lovar att göra allt för att du (och alla andra) skall få en ännu bättre tidning i brevlåda. Du bidrar snabbt och enkelt på www.mitthassleholm.se eller scanna QR koden till höger med din kamera på mobiltelefonen.
Nu gör vi det ännu enklare för dig att bidra till en bättre tidning och ett starkare föreningsliv.
BLI LOKALSUPPORTER!
